Utskriven och förebygga krampanfall


Goddag fina du!
Imorse körde vi (jag, Casper och min bror Marcus) till Skånes Fagerhult och hämtade Janne (Min mammas gubbe) för att sedan styra bilen mot mamma och Ängelholms sjukhus. Medan mamma vilade en stund så gick jag och Casper ner på byn som man säger. Vi åt Subway och fönstershoppade lite.
Klockan tre blev mamma utskriven från sjukhuset med förebyggande medicin mot krampanfall. Detta har påverkat hennes minne och hennes balans så hon är väldigt flummig och glömsk. Mamma ska bo hos oss ett tag nu.. Vi vågar inte "släppa iväg" henne till Skånes Fagerhult. Nu är vi snart hemma i Helsingborg..
Kvällen blir lugn. Mamma tar min säng. Jag och Casper kommer sova i hans säng. Jag behöver blogworka lite.
Vi ska gå till Netto om en stund. Mamma vill köpa garn och jag ska köpa citron och gurka.
Hur är din onsdag hittills?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
FEMALE POWER!?!
Då tycker jag att du ska joina oss på Facebook nu!
En grupp med trygghet, respekt, gemenskap och massor av goa skratt!
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Gillar
Kommentarer



